Cyberoam UTM Firewall


cyberoam izleme ve loglama çözümleriİnternet ve Veri Güvenliği

İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkındaki kanun yürürlükte. Sisteminizi Cyberoam Çözümleri ile izleyin ve loglayın.

Cyberoam UTM Firewall

Cyberoam UTM araçları Güvenlik Duvarı, VPN, İzinsiz Giriş Önleme Sistemi, Anti-Virus & Anti-Spyware, Anti-Spam, Web Filtreleme, Layer 7 Görülebilirlik&Kontrol, Bant Genişliği Yönetimi, Çoklu Link Yönetimi gibi çoklu güvenlik özelliklerini tek bir platform dahilinde birleştirmektedir. Çok çekirdekli işlemciler yanında Genişletilebilir Güvenlik Mimarisi geleceğe hazır güvenlik ve daha hızlı iş üretimi sunulmasını temin etmektedir.

Güvenlik Duvarından UTM Güvenliğine Geçiş – Cyberoam birleşik güvenlik sağlamak için  VPN (IPSec & SSLVPN), İzinsiz Giriş Önleme Sistemi, Anti-Virus & Anti-Spyware, Anti-Spam, Web Filtreleme, Bant Genişliği Yönetimi, Çoklu Link Yönetimi ile sıkı şekilde entegre edilen Durum Denetlemeli Güvenlik Duvarı sunmaktadır.

Layer 1 – Human Layer 8 Güvenlik Duvarı – Cyberoam UTM’nin Durum Denetlemeli Güvenlik Duvarı, Fiziki Layer 1’den Uygulama Layer 7 ve İnsan Layer 8 tabanında kullanıcı kimliğiyle birlikte kaynak, hedef bölgesi, IP adresi ve uygulama ilkeleri uygulamaktadır. Kuruluşların, müşteriler ve ortaklar gibi harici kullanıcıların ve dahili LAN kullanıcıları ve perimetre dışındaki iş için seyahat edenler ve evden çalışanlar gibi personelin kullanıcı kimliği, iş profili ve uygulama erişim gereksinimleri temelinde ağ kaynaklarına erişimi kontrol etmesine olanak sağlar. Ayrıca dinamik Wi-Fi, DHCP ve paylaşımlı uç nokta ortamlarında kullanıcı kimliği tabanlı güvenlik sunar.

VPN – Cyberoam UTM, UTM aracı üzerinden VPNC-sertifikalı IPSec ve SSL VPN sunarak hem yüksek iş esnekliğine sahip yönetimi kolay güvenlik uzaktan erişimi, hem de özel VPN araçlarının dağıtımına dahil olan sermaye ve işletme maliyetlerini düşürülmesini sağlamaktadır.

IPS – Cyberoam izinsiz girişleri, IM ve P2P istismarlarını, backdoor saldırılarını ve diğer malwareleri otomatik olarak tespit etmek ve engellemek için insan ve uygulama katmanı ilkeleriyle binlerce imza taşıyan gelişmiş İzinsiz Giriş Önleme Sistemi (IPS) sunmaktadır. Cyberoam’un IPS aracı HTTP proxy imzaları ve özel imza yeteneği taşımakta ve böylece her kuruluşun kendine özgü güvenlik ihtiyaçlarını karşılayacak özelleştirilmiş koruma sunmaktadır.

Gelişmiş Ağ Güvenliği – Cyberoam iş sürekliliği, daha hızlı hizmet zamanı, daha yüksek ağ iş üretimi, hızlı ağ büyümesi sağlanmasına yönelik gelişmiş ağ güvenliği sunarak aşağıdaki yetenekler vasıtasıyla güvenlik ve yasal uygunluk gereksinimlerin karşılanmasını temin eder –

  • Durum denetlemeli failover ile Yüksek Kullanılabilirlik
  • Dinamik yönlendirme
  • Dağıtık mekanlar dahilinde iş-profili tabanlı guruplar yaratmak için çoklu VLAN bölgeleri
  • LAN ve DMZ içinde hizmetlrin güvenli hostingi sağlayan sanal host yeteneği
  • Merkezi yönetim ve kayıt tutma-raporlama

Yorumlar & Yanıtlar

Bir cevap yazın