Cloud Network – Hosting Çözümleri


CLOUD NETWORK HİZMETİ

Sanal Sunucu ( Bulut ) teknolojisi, bir tane fiziksel sunucu üzerinde birbirinden ayrılmış çok sayıda sanal sunucuyu ifade eder. Her bir sanal sunucu kendisi için ayrılmış olan işletim sistemi, işlemci, sabit disk, ram ve IP’yi kullanır. Bir sanal sunucu diğer sanal sunucuları kaynak harcama yönünden hiçbir şekilde etkilemez. Sanal sunucu, istendiği zaman, diğer sanal sunucuları etkilemeden ve onlardan bağımsız bir şekilde yeniden başlatılabilir, kapatılabilir, onarılabilir. Büyük bir sunucuya ihtiyacı olmayan, çok büyük sistemlerin fazla olacağını düşünenler için sanal sunucu en mükemmel ekonomik çözümdür.

cloud network

Sanal sunucularımızda müşterilerimiz Remote Desktop (Uzak Masaüstü) kullanarak sunucularına ulaşabilir ve istedikleri uygulamaları kurabilir ve diledikleri ayarları yapabilirler.

SİTE ve E-MAİL BARINDIRMA HİZMETLERİ (HOSTING)

Firmamıza ait sunucular üzerinden müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre çeşitli hosting paketleri sunmaktayız. Artık hayatımızın vazgeçilmez bir iletişim unsuru olan e-posta hizmetlerini , web üzerinden istediğiniz yerden takip edebilirsiniz. Hosting paketlerimiz, sitenizin hosting ve e-posta ayarlarını yapabileceğiniz, site istatistiklerinizi görebileceğiniz kontrol paneli özelliğiyle birlikte sunulmaktadır.

Hizmet verdiğimiz sunucularımızın tamamı işletim sistemi olarak Windows tabanlıdır. Bu şekilde tüm hosting paketlerimizde hem PHP hemde ASP, .Net yazılımlar çalışabilmektedir. Ayrıca veritabanı olarak MySQL ve MSSQL seçenekleri mevcuttur.

SMARTHOST HİZMETİ

Mail sisteminiz firmanızdaki yerel sunucular üzerinden yürütülüyorsa, ADSL IP’lerindeki spam önleyici bloklar nedeniyle mail gönderiminde problem yaşarsınız ve gönderdiğiniz mailler yerine ulaşmaz. Bu sorunu aşmak için Smarthost Hizmetimizi kullanabilirsiniz. Bu servis sayesinde sunucunuz mail gönderimlerini bizim sunucumuz üzerinden gerçekleştirir ve mailleriniz bu şekilde sorunsuz bir şekilde gitmesi gerektiği adrese ulaşır. Bu hizmetten yararlanabilmek için mail sunucunuz üzerinde gerekli smarthost tanımlamalarını yapmalısınız.

Yorumlar & Yanıtlar

Bir cevap yazın